Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 16RX303300MGC16X31.5
Rubycon 16RX303300MGC16X31.5
Osa numero
16RX303300MGC16X31.5
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.72225/pcs
  • 200 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 16RX303300MGC16X31.5
Osan tila Active
kapasitanssi 3300µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 130°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 130°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset Automotive
Ripple Current - matala taajuus 1.84A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 2.3A @ 100kHz
impedanssi 34 mOhm
Lyijyväli 0.295" (7.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.630" Dia (16.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.319" (33.50mm)