Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 100PK1000MEFC18X31.5
Rubycon 100PK1000MEFC18X31.5
Osa numero
100PK1000MEFC18X31.5
Kuvaus
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
Rubycon
    0.85642/pcs
  • 200 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 100PK1000MEFC18X31.5
Osan tila Active
kapasitanssi 1000µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 100V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C
Polarisaatio -
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.2A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.44A @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.295" (7.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.709" Dia (18.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.319" (33.50mm)