| Osa numero | MR751RL |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Diodityyppi | Standard |
| Jännite - DC taakse (Vr) (Max) | 100V |
| Nykyinen - keskiarvo korjattu (Io) | 6A |
| Jännite - eteenpäin (Vf) (maksimi) @ Jos | 900mV @ 6A |
| Nopeus | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Käänteinen palautusaika (trr) | - |
| Nykyinen - taaksepäin vuoto @ Vr | 25µA @ 100V |
| Kapasitanssi @ Vr, F | - |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Pakkaus / kotelo | Button, Axial |
| Toimittajan laitepaketti | Microde Button |
| Käyttölämpötila - liitäntä | -65°C ~ 175°C |