| Osa numero | BC372 |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Transistorityyppi | NPN - Darlington |
| Nykyinen - Collector (Ic) (Max) | 1A |
| Jännite - keräilijän lähettimen jakautuminen (maksimi) | 100V |
| Vce-kylläisyys (Max) @ Ib, Ic | 1.1V @ 250µA, 250mA |
| Nykyinen - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Virranotto (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10000 @ 100mA, 5V |
| Teho - Max | 625mW |
| Taajuus - Siirtyminen | 200MHz |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Pakkaus / kotelo | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Toimittajan laitepaketti | TO-92-3 |
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: TRANS PNP 45V 0.5A SOT323
Varastossa: 0
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: TRANS PNP 45V 0.5A SOT323
Varastossa: 0
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23
Varastossa: 0
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23
Varastossa: 0
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23
Varastossa: 0
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23
Varastossa: 0
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23
Varastossa: 0
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: TRANS PNP 45V 0.5A SOT-323
Varastossa: 0
Valmistaja: Infineon Technologies
Kuvaus: TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23
Varastossa: 0