| Osa numero | RES75R |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| kynttilä | Linear |
| Vastus (Ohmit) | 75 |
| Toleranssi | ±10% |
| Gangtien määrä | 1 |
| Sisäänrakennettu kytkin | None |
| Teho (wattia) | 12.5W |
| Lämpötilan kerroin | - |
| Vuorojen määrä | 1 |
| Kierto | 300° |
| Säätötyyppi | User Defined |
| Vastusmateriaali | Wirewound |
| Lopetustyyli | Solder Lug |
| Toimilaitteen tyyppi | Slotted |
| Toimilaitteen pituus | 0.625" (15.88mm) |
| Toimilaitteen halkaisija | 0.125" (3.18mm) |
| Holkki | 1/4-32 |
| Asennustyyppi | Panel Mount |