essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Osa numero | VM-1007 |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| Tyyppi | Clip, U-Type |
| Kirjoita attribuutit | - |
| Avauskoko | 0.688" (17.48mm) |
| Asennustyyppi | Fastener |
| materiaali | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Väri | Black |
| Pituus | 0.820" (20.83mm) |
| Leveys | 0.500" (12.70mm) |
| Korkeus | 0.780" (19.81mm) |
| Paneelin reikien koko | 0.150" (3.81mm) |
| Materiaalin paksuus | - |
| Materiaalin syttymisluokitus | UL94 V-2 |
| tarttuva | - |
| ominaisuudet | - |