| Osa numero | FMMT734TC |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Transistorityyppi | PNP - Darlington |
| Nykyinen - Collector (Ic) (Max) | 800mA |
| Jännite - keräilijän lähettimen jakautuminen (maksimi) | 100V |
| Vce-kylläisyys (Max) @ Ib, Ic | 1.05V @ 5mA, 1A |
| Nykyinen - Collector Cutoff (Max) | 200nA |
| DC Virranotto (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 20000 @ 100mA, 5V |
| Teho - Max | 625mW |
| Taajuus - Siirtyminen | 140MHz |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Surface Mount |
| Pakkaus / kotelo | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Toimittajan laitepaketti | SOT-23-3 |