| Osa numero | FMMT723TC |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Transistorityyppi | PNP |
| Nykyinen - Collector (Ic) (Max) | 1A |
| Jännite - keräilijän lähettimen jakautuminen (maksimi) | 100V |
| Vce-kylläisyys (Max) @ Ib, Ic | 330mV @ 150mA, 1A |
| Nykyinen - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| DC Virranotto (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 250 @ 500mA, 10V |
| Teho - Max | 625mW |
| Taajuus - Siirtyminen | 200MHz |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Surface Mount |
| Pakkaus / kotelo | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Toimittajan laitepaketti | SOT-23-3 |