| Osa numero | 2N7002VC-7 |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| FET-tyyppi | 2 N-Channel (Dual) |
| FET-ominaisuus | Standard |
| Tyhjennä lähdejännite (Vdss) | 60V |
| Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C | 280mA |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 7.5 Ohm @ 50mA, 5V |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | - |
| Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds | 50pF @ 25V |
| Teho - Max | 150mW |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Surface Mount |
| Pakkaus / kotelo | SOT-563, SOT-666 |
| Toimittajan laitepaketti | SOT-563 |