Koti Tuoteseloste Potentiometrit, muuttujaresistorit Trimmeripotentiometrit FT63EP102
Copal Electronics Inc. FT63EP102
Osa numero
FT63EP102
Valmistaja
Copal Electronics Inc.
Kuvaus
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Trimmeripotentiometrit
Copal Electronics Inc
Tuoteparametri
Osa numero FT63EP102
Osan tila Active
Vastus (Ohmit) 1k
Teho (wattia) 0.5W, 1/2W
Toleranssi ±10%
Lämpötilan kerroin ±100ppm/°C
Vuorojen määrä 1
Säätötyyppi Top Adjustment
Vastusmateriaali Cermet
Asennustyyppi Through Hole
Lopetustyyli PC Pins
Koko / ulottuvuus Square - 0.276" x 0.276" Face x 0.228" L (7.00mm x 7.00mm x 5.80mm)