| Osa numero | 2N3250 |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| Transistorityyppi | PNP |
| Nykyinen - Collector (Ic) (Max) | 200mA |
| Jännite - keräilijän lähettimen jakautuminen (maksimi) | 40V |
| Vce-kylläisyys (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 5mA, 50mA |
| Nykyinen - Collector Cutoff (Max) | - |
| DC Virranotto (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 10mA, 1V |
| Teho - Max | 360mW |
| Taajuus - Siirtyminen | 250MHz |
| Käyttölämpötila | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Through Hole |
| Pakkaus / kotelo | TO-206AA, TO-18-3 Metal Can |
| Toimittajan laitepaketti | TO-18 |