Bourns Inc. PDB181-K420P-503C
Osa numero
PDB181-K420P-503C
Valmistaja
Bourns Inc.
Kuvaus
POT 50K OHM 1/10W CARBON R-LOG
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Pyörivät potentiometrit, reostaatit
Bourns Inc.
    0.45000/pcs
  • 150 pcs
Tuoteparametri
Osa numero PDB181-K420P-503C
Osan tila Active
kynttilä Reverse Logarithmic
Vastus (Ohmit) 50k
Toleranssi ±20%
Gangtien määrä 1
Sisäänrakennettu kytkin None
Teho (wattia) 0.1W, 1/10W
Lämpötilan kerroin -
Vuorojen määrä 1
Kierto 300°
Säätötyyppi Side Adjustment
Vastusmateriaali Carbon
Lopetustyyli PC Pins
Toimilaitteen tyyppi Round
Toimilaitteen pituus 0.787" (20.00mm)
Toimilaitteen halkaisija 0.236" (6.00mm)