| Osa numero | DAC8043AFPZ |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| Bittien määrä | 12 |
| D / A-muuntimien määrä | 1 |
| Asettumisaika | 1µs |
| Tulostyyppi | Current - Unbuffered |
| Differentiaaliulostulo | No |
| Dataliitäntä | SPI |
| Viitetyyppi | External |
| Jännitesyöttö, analoginen | 5V |
| Jännite, digitaalinen | 5V |
| INL / DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
| Arkkitehtuuri | R-2R |
| Käyttölämpötila | -40°C ~ 85°C |
| Pakkaus / kotelo | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Toimittajan laitepaketti | 8-PDIP |
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC DAC 16BIT V-OUT 4CH VSON
Varastossa: 750
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC DAC 16BIT 1CH VSON
Varastossa: 3000
Valmistaja: Analog Devices Inc.
Kuvaus: IC DAC 12BIT MULT SRL INP 8SOIC
Varastossa: 23953
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC DAC 16BIT V-OUT 4CH TSSOP
Varastossa: 108
Valmistaja: Analog Devices Inc.
Kuvaus: IC DAC 12BIT MULT SRL INP 8-DIP
Varastossa: 0
Valmistaja: Analog Devices Inc.
Kuvaus: IC DAC 12BIT MULT SRL INP 8-SOIC
Varastossa: 0
Valmistaja: Analog Devices Inc.
Kuvaus: IC DAC 12BIT MULT SRL INP 8-SOIC
Varastossa: 0
Valmistaja: Analog Devices Inc.
Kuvaus: IC DAC 12BIT MULT SRL INP 8SOIC
Varastossa: 0
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: IC DAC 16BIT V-OUT 4CH TSSOP
Varastossa: 0
Valmistaja: Texas Instruments
Kuvaus: EVAL BOARD FOR DAC80004
Varastossa: 14