
sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| Numero de parte | LE150S70CD |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo | Constant Current |
| Topología | AC DC Converter |
| Número de salidas | 1 |
| Voltaje - Entrada (Min) | 90VAC |
| Voltaje - Entrada (Máx) | 305VAC |
| Voltaje - Salida | 107 ~ 214 V |
| Corriente - Salida (Máx) | 735mA |
| Potencia (vatios) | 150W |
| Voltaje - Aislamiento | - |
| Oscurecimiento | Analog |
| Caracteristicas | OCP, OTP, OVP |
| Calificaciones | IP67 |
| Temperatura de funcionamiento | -35°C ~ 70°C |
| Eficiencia | 93% |
| Estilo de terminación | Wire Leads |
| Tamaño / Dimensión | 10.43" L x 3.13" W x 1.81" H (265.0mm x 79.5mm x 46.0mm) |
Fabricante: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Descripción: LED DVR CC AC/DC 53-107V 1.47A
En stock: 6
Fabricante: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Descripción: LED DRIVER CV AC/DC 24V 6.25A
En stock: 15
Fabricante: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Descripción: LED DRIVER CV AC/DC 48V 3.13A
En stock: 0
Fabricante: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Descripción: LED DVR CC AC/DC 107-214V 735MA
En stock: 0