
sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| Numero de parte | GPC200F |
|---|---|
| Estado de la pieza | Obsolete |
| Tipo | Open Frame |
| Número de salidas | 4 |
| Voltaje - Entrada | 85 ~ 264 VAC |
| Voltaje - Salida 1 | 5V |
| Voltaje - Salida 2 | 12V |
| Voltaje - Salida 3 | -12V |
| Voltaje - Salida 4 | 5V |
| Corriente - Salida (Máx) | 18V, 5A, 1A, 3A |
| Potencia (vatios) | 200W |
| Aplicaciones | ITE (Commercial) |
| Voltaje - Aislamiento | - |
| Eficiencia | 65% |
| Temperatura de funcionamiento | 0°C ~ 50°C (With Derating) |
| Caracteristicas | Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input |
| Tipo de montaje | Chassis Mount |
| Tamaño / Dimensión | 9.00" L x 5.00" W x 2.50" H (228.6mm x 127.0mm x 63.5mm) |