
sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| Numero de parte | GLM50B |
|---|---|
| Estado de la pieza | Obsolete |
| Tipo | Open Frame |
| Número de salidas | 3 |
| Voltaje - Entrada | 90 ~ 264 VAC |
| Voltaje - Salida 1 | 5.1V |
| Voltaje - Salida 2 | 15V |
| Voltaje - Salida 3 | -15V |
| Voltaje - Salida 4 | - |
| Corriente - Salida (Máx) | 4A, 2.5A, 200mA |
| Potencia (vatios) | 50W |
| Aplicaciones | Medical |
| Voltaje - Aislamiento | - |
| Eficiencia | 85% |
| Temperatura de funcionamiento | 0°C ~ 50°C |
| Caracteristicas | Adjustable Output, Universal Input |
| Tipo de montaje | Chassis Mount |
| Tamaño / Dimensión | 4.25" L x 2.50" W x 1.25" H (180.0mm x 63.5mm x 31.8mm) |