
grayhill, inc. is a leading manufacturer of electronic components including, optical and mechanical encoders, rotary switches, joysticks, surface mount and thru-hole dip switches, rotary dip switches, toggle switches, standard & custom keypads, custom operator interface front panels, i/o modules, and mounting racks.
| Numero de parte | 94HCB08WRT |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Circuito | Octal |
| Numero de Posiciones | 8 |
| Valoración actual | 100mA |
| Voltaje | 50VDC |
| Tipo de actuador | Rotary with Shaft |
| Nivel de actuador | Raised |
| Material de contacto | Copper Alloy |
| Contacto final | Gold |
| Altura sobre el tablero | 0.225" (5.72mm) |
| Tipo de montaje | Surface Mount |
| Estilo de terminación | Gull Wing |
| Tono | 0.100" (2.54mm), Full |
| Lavable | Yes |
| Caracteristicas | Sealed |
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SW ROTARY DIP OCTAL 100MA 50V
En stock: 49
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SW ROTARY DIP OCTAL 100MA 50V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 50V
En stock: 27
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 50V
En stock: 0