
grayhill, inc. is a leading manufacturer of electronic components including, optical and mechanical encoders, rotary switches, joysticks, surface mount and thru-hole dip switches, rotary dip switches, toggle switches, standard & custom keypads, custom operator interface front panels, i/o modules, and mounting racks.
| Numero de parte | 48ASSP1S1M2QAT |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Circuito | SPDT |
| Tiempo de contacto | Not Specified |
| Función de interruptor | On-On |
| Valoración actual | 5A (AC/DC) |
| Clasificación de voltaje - AC | 125V |
| Tensión nominal - DC | 28V |
| Tipo de actuador | Standard |
| Longitud del actuador | 5.08mm |
| Material de contacto | Copper Alloy |
| Contacto final | Silver |
| Tipo de montaje | Panel Mount |
| Estilo de terminación | PC Pin |
| Caracteristicas | Epoxy Sealed Terminals |
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V
En stock: 0
Fabricante: Grayhill Inc.
Descripción: SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V
En stock: 0