
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | WIT-30R-RDC |
|---|---|
| Estado de la pieza | Obsolete |
| Tipo de cable / conexión de cables | Standard, Locking |
| Diámetro del paquete | 1.25" (31.75mm) |
| Longitud | 0.479' (146.05mm, 5.75") |
| Anchura | 0.141" (3.58mm) |
| Tipo de montaje | Free Hanging (In-Line) |
| Resistencia a la tracción | 30 lbs (13.61 kg) |
| Caracteristicas | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Red |
Fabricante: Essentra Components
Descripción: WIRE TIE 21.25" NYLON NATURAL
En stock: 0
Fabricante: Essentra Components
Descripción: WIRE TIE 21.25" RELEASABLE NAT
En stock: 0
Fabricante: Essentra Components
Descripción: WIRE TIE 21.25" RELEASABLE NAT
En stock: 0
Fabricante: Essentra Components
Descripción: WIRE TIE 21.25" RELEASABLE BLK
En stock: 0
Fabricante: Essentra Components
Descripción: WIRE TIE 21.25" RELEASABLE BLK
En stock: 0