
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | MFW080B |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo | Flat |
| Tamaño de rosca / tornillo / orificio | M8 |
| Diámetro - Interior | 0.331" (8.40mm) |
| Diámetro - Fuera | 0.630" (16.00mm) |
| Espesor | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Enchapado | - |
| Material | Nylon |