
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | DFCC-2-RT |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo | Clip, Flat C-Type |
| Tipo de atributos | Dual |
| Tamaño de apertura | 2.312" (58.72mm) |
| Tipo de montaje | Adhesive |
| Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Color | Black |
| Longitud | 2.437" (61.90mm) |
| Anchura | 0.750" (19.05mm) |
| Altura | 0.300" (7.62mm) |
| Tamaño del agujero del panel | - |
| Espesor del material | 0.040" ~ 0.050" (1.02mm ~ 1.27mm) |
| Clasificación de inflamabilidad del material | UL94 V-0 |
| Adhesivo | Acrylic Based (RMS-15) |
| Caracteristicas | Flame Retardant |
Fabricante: Bel Power Solutions
Descripción: DC/DC CONVERTER 12V 10W
En stock: 0
Fabricante: Bel Power Solutions
Descripción: DC/DC CONVERTER 5V 10W
En stock: 0
Fabricante: Bel Power Solutions
Descripción: DC/DC CONVERTER 12V 10W
En stock: 0
Fabricante: Bel Power Solutions
Descripción: DC/DC CONVERTER 5V 10W
En stock: 0