
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | CT080B |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo de cable / conexión de cables | Standard, Locking |
| Diámetro del paquete | 10.63" (270.00mm) |
| Longitud | 3.000' (914.40mm) |
| Anchura | 0.354" (9.00mm) |
| Tipo de montaje | Free Hanging (In-Line) |
| Resistencia a la tracción | 175 lbs (79.40 kg) |
| Caracteristicas | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Black |