essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | CT024B |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo de cable / conexión de cables | Standard, Locking |
| Diámetro del paquete | 3.19" (81.03mm) |
| Longitud | 0.917' (279.40mm, 11.00") |
| Anchura | 0.189" (4.80mm) |
| Tipo de montaje | Free Hanging (In-Line) |
| Resistencia a la tracción | 50 lbs (22.68 kg) |
| Caracteristicas | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Black |