
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | CT005B |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo de cable / conexión de cables | Standard, Locking |
| Diámetro del paquete | 1.38" (35.00mm) |
| Longitud | 0.466' (142.00mm, 5.59") |
| Anchura | 0.098" (2.50mm) |
| Tipo de montaje | Free Hanging (In-Line) |
| Resistencia a la tracción | 18 lbs (8.16 kg) |
| Caracteristicas | - |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Black |