Home Product Index Circuit Protection Inrush Current Limiters (ICL) ST10005B
US Sensor ST10005B
Part Number
ST10005B
Manufacturer
US Sensor
Description
ICL 10 OHM 20% 5A 19.05MM
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Inrush Current Limiters (ICL)
U.S. Sensor
  • 1 pcs
Total:0 Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number ST10005B
Part Status Active
R @ 25°C 10 Ohm
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 5A
R @ Current 0.20 Ohm
Diameter 0.750" (19.05mm)
Lead Spacing 0.310" (7.87mm)