Home Product Index Integrated Circuits (ICs) PMIC - Motor Drivers, Controllers VNH3ASP30-E
STMicroelectronics VNH3ASP30-E
Part Number
VNH3ASP30-E
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
IC MOTOR DRIVER PAR 30MULTIPWRSO
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
PMIC - Motor Drivers, Controllers
STMicroelectronics
    1.60956/pcs
  • 435 pcs
Product Parameter
Part Number VNH3ASP30-E
Part Status Active
Motor Type - Stepper -
Motor Type - AC, DC Brushed DC
Function Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Output Configuration Half Bridge (2)
Interface PWM
Technology Power MOSFET
Step Resolution -
Applications Automotive
Current - Output 30A
Voltage - Supply 5.5 V ~ 16 V
Voltage - Load 5.5 V ~ 16 V
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)