Home Product Index Capacitors Aluminum Capacitors 450BXF15M10X20
Rubycon 450BXF15M10X20
Part Number
450BXF15M10X20
Manufacturer
Rubycon
Description
CAP ALUM RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Aluminum Capacitors
Rubycon
Product Parameter
Part Number 450BXF15M10X20
Part Status Active
Capacitance -
Tolerance -
Voltage - Rated -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Operating Temperature -
Polarization -
Applications -
Ripple Current - Low Frequency -
Ripple Current - High Frequency -
Impedance -
Lead Spacing -
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Mounting Type -
Package / Case -
Related Products
450BXA100MEFCCC18X40
Manufacturer: Rubycon
Description: CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL