| Part Number | S3483R-101M |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 100µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 0.45mA |
| Current - Saturation | 0.45mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 540 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 10UH 1.4MA 64 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 100UH 0.45MA 540 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 12UH 1.25MA 80 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 15UH 1.1MA 90 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 18UH 1MA 120 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 1UH 3.12MA 19 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 1.5UH 2.85MA 23 MOHM
In Stock: 0
Manufacturer: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 22UH 0.96MA 132 MOHM
In Stock: 0