| Part Number | ADA4857-1YRZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 2800 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 850MHz |
| Current - Input Bias | 2µA |
| Voltage - Input Offset | 2mV |
| Current - Supply | 5mA |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 10.5 V, ±2.25 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP BUFFER 400MHZ 6LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP BUFFER 400MHZ 6LFCSP
In Stock: 30000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADA4805-1
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OP AMP R-R 105MHZ LP SC70-6
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OP AMP R-R 105MHZ LP SC70-6
In Stock: 6000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADA4805-1
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OP AMP R-R 105MHZ LP SOT23-6
In Stock: 750
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP 105MHZ RRO SOT23
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADA4805
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OP AMP 120MHZ 10LFCSP
In Stock: 0