| Part Number | AD8616ARMZ-R2 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 12 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 24MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 0.2pA |
| Voltage - Input Offset | 23µV |
| Current - Supply | 1.7mA |
| Current - Output / Channel | 150mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 5.5 V, ±1.35 V ~ 2.75 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 25MHZ 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 25MHZ 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 25MHZ 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 25MHZ 8MSOP
In Stock: 9000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 25MHZ 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP JFET 25MHZ 8SOIC
In Stock: 1000