| Part Number | AD8216WYRZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Differential |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 15 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 3MHz |
| Current - Input Bias | - |
| Voltage - Input Offset | 500µV |
| Current - Supply | 1mA |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CURRENT MONITOR 0.5% 8SOIC
In Stock: 1973
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CURRENT MONITOR 0.5% 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CURRENT MONITOR 0.5% 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CURRENT MONITOR 0.5% 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CURRENT MONITOR 0.5% 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CURRENT MONITOR 0.25% SOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CURRENT MONITOR 0.25% SOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CURRENT MONITOR 0.25% SOT23-5
In Stock: 2500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CURRENT MONITOR 0.25% SOT23-5
In Stock: 10000