| Artikelnummer | DBN1.25BK50 |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Art | Sleeving |
| Typ Attribute | Braided |
| Durchmesser - Innen | 1.250" (31.75mm) |
| Durchmesser - Außerhalb | 1.378" (35.00mm) |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free |
| Farbe | Black |
| Länge | 50.00' (15.24m) |
| Wandstärke | 0.064" (1.63mm) |
| Betriebstemperatur | -45°C ~ 120°C |
| Hitzeschutz | - |
| Abriebschutz | Abrasion and Cut Resistant, Puncture Resistant |
| Flüssigkeitsschutz | Gasoline Resistant |
| Umweltschutz | UV Resistant |
| Eigenschaften | Chemical Resistant, Salt Resistant, Snag Resistant |
| Material Entflammbarkeitsbewertung | - |