
sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| Artikelnummer | MB65S48C |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Art | Open Frame |
| Anzahl der Ausgänge | 1 |
| Spannung - Eingang | 85 ~ 264 VAC |
| Spannung - Ausgang 1 | 48V |
| Spannung - Ausgang 2 | - |
| Spannung - Ausgang 3 | - |
| Spannung - Ausgang 4 | - |
| Strom - Ausgang (Max) | 1.35A |
| Leistung (Watt) | 65W |
| Anwendungen | Medical |
| Spannung - Isolation | 4.5kV (4500V) |
| Effizienz | 90% |
| Betriebstemperatur | -20°C ~ 70°C (With Derating) |
| Eigenschaften | Adjustable Output, Universal Input |
| Befestigungsart | Chassis Mount |
| Größe / Dimension | 3.50" L x 2.00" W x 1.30" H (88.9mm x 50.8mm x 33.1mm) |
Hersteller: Sunon Fans
Beschreibung: FAN 12VDC 60X60X10MM
Auf Lager: 0
Hersteller: Mechatronics Fan Group
Beschreibung: FAN AXIAL 60X10MM 12VDC
Auf Lager: 878
Hersteller: Mechatronics Fan Group
Beschreibung: FAN AXIAL 60X10MM 12VDC TACH
Auf Lager: 0