
sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| Artikelnummer | GPC140-28 |
|---|---|
| Teilstatus | Obsolete |
| Art | Open Frame |
| Anzahl der Ausgänge | 1 |
| Spannung - Eingang | 85 ~ 264 VAC |
| Spannung - Ausgang 1 | 28V |
| Spannung - Ausgang 2 | - |
| Spannung - Ausgang 3 | - |
| Spannung - Ausgang 4 | - |
| Strom - Ausgang (Max) | 5A |
| Leistung (Watt) | 140W (160W Forced Air) |
| Anwendungen | ITE (Commercial) |
| Spannung - Isolation | - |
| Effizienz | 70% |
| Betriebstemperatur | 0°C ~ 50°C |
| Eigenschaften | Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input |
| Befestigungsart | Chassis Mount |
| Größe / Dimension | 8.50" L x 4.50" W x 2.12" H (215.9mm x 114.3mm x 53.9mm) |