
sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| Artikelnummer | GNT412CBEG |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Art | Enclosed |
| Anzahl der Ausgänge | 1 |
| Spannung - Eingang | 90 ~ 270 VAC |
| Spannung - Ausgang 1 | 12V |
| Spannung - Ausgang 2 | - |
| Spannung - Ausgang 3 | - |
| Spannung - Ausgang 4 | - |
| Strom - Ausgang (Max) | 33.3A |
| Leistung (Watt) | 400W |
| Anwendungen | ITE (Commercial), Medical |
| Spannung - Isolation | - |
| Effizienz | 91% |
| Betriebstemperatur | 0°C ~ 70°C (With Derating) |
| Eigenschaften | Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input |
| Befestigungsart | Chassis Mount |
| Größe / Dimension | 9.31" L x 3.94" W x 1.57" H (236.5mm x 100.0mm x 40.0mm) |
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER 12V 400W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER 12V 400W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER 12V 400W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER 24V 400W
Auf Lager: 19
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER 24V 400W
Auf Lager: 29