
sl power electronics designs, manufactures and markets internal and external power supplies for medical, communications, computer peripheral and industrial electronic oems. the company is a global leader in the development of ac/dc and dc/dc standard, modified and custom power supplies.
| Artikelnummer | GLC65GG |
|---|---|
| Teilstatus | Obsolete |
| Art | Open Frame |
| Anzahl der Ausgänge | 3 |
| Spannung - Eingang | 90 ~ 264 VAC |
| Spannung - Ausgang 1 | 5V |
| Spannung - Ausgang 2 | 3.3V |
| Spannung - Ausgang 3 | 12V |
| Spannung - Ausgang 4 | - |
| Strom - Ausgang (Max) | 5A, 4A, 2.5A |
| Leistung (Watt) | 65W |
| Anwendungen | ITE (Commercial) |
| Spannung - Isolation | - |
| Effizienz | 80% |
| Betriebstemperatur | 0°C ~ 50°C |
| Eigenschaften | Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input |
| Befestigungsart | Chassis Mount |
| Größe / Dimension | 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm) |
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER 12V 110W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER 15V 110W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER +/-12V 110W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER +/-12V 110W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER +/-15V 110W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER +/-15V 110W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER 24V 110W
Auf Lager: 0
Hersteller: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Beschreibung: AC/DC CONVERTER 28V 110W
Auf Lager: 0