
grayhill, inc. is a leading manufacturer of electronic components including, optical and mechanical encoders, rotary switches, joysticks, surface mount and thru-hole dip switches, rotary dip switches, toggle switches, standard & custom keypads, custom operator interface front panels, i/o modules, and mounting racks.
| Artikelnummer | 95CW06C3RART |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Schaltung | SPST-NO |
| Schalterfunktion | Off-Mom |
| Kontaktbewertung @ Spannung | 0.05A @ 12VDC |
| Aktuator Typ | Standard |
| Befestigungsart | Surface Mount, Right Angle |
| Aktuatorhöhe von PCB, vertikal | - |
| Aktuator Länge, rechtwinklig | 2.31mm |
| Aktuatorausrichtung | Side Actuated |
| Terminierungsstil | SMD (SMT) Tab |
| Gliederung | 7.00mm x 6.10mm |
| Erleuchtung | Non-Illuminated |
| Beleuchtungsart, Farbe | - |
| Beleuchtungsspannung (Nominal) | - |
| Bedienkraft | 260gf |
| Schutz vor Eindringen | - |
| Eigenschaften | Washable |
Hersteller: Grayhill Inc.
Beschreibung: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Auf Lager: 0
Hersteller: Grayhill Inc.
Beschreibung: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Auf Lager: 236
Hersteller: Grayhill Inc.
Beschreibung: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Auf Lager: 0
Hersteller: Grayhill Inc.
Beschreibung: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Auf Lager: 0
Hersteller: Grayhill Inc.
Beschreibung: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Auf Lager: 0
Hersteller: Grayhill Inc.
Beschreibung: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Auf Lager: 0
Hersteller: Grayhill Inc.
Beschreibung: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Auf Lager: 0
Hersteller: Grayhill Inc.
Beschreibung: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Auf Lager: 0