
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Artikelnummer | VM-1010 |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Art | Clip, U-Type |
| Typ Attribute | - |
| Öffnungsgröße | 1.000" (25.40mm) |
| Befestigungsart | Fastener |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Farbe | Black |
| Länge | 1.250" (31.75mm) |
| Breite | 1.120" (28.45mm) |
| Höhe | 1.030" (26.16mm) |
| Panel Lochgröße | 0.150" (3.81mm) |
| Materialstärke | - |
| Material Entflammbarkeitsbewertung | UL94 V-2 |
| Klebstoff | - |
| Eigenschaften | - |