
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Artikelnummer | CTRL002B |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Draht- / Kabelbinder-Typ | Lashing, Locking |
| Bündeldurchmesser | 3.15" (80.00mm) |
| Länge | 0.984' (300.00mm, 11.81") |
| Breite | 0.504" (12.80mm) |
| Befestigungsart | Free Hanging (In-Line) |
| Zerreißfestigkeit | 250 lbs (113.40 kg) |
| Eigenschaften | UV Resistant |
| Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Farbe | Black |
Hersteller: TE Connectivity Deutsch Connectors
Beschreibung: RECP ASSY
Auf Lager: 0