
crydom, global expert in solid state switching technology, combines technology and innovation to provide customers a wide range of standard solid state relays and solid state contactors, and specializes in custom designed solid state switching solutions for any load control application. crydom is a brand of cst.
| Artikelnummer | HD6025F |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Schaltung | SPST-NO (1 Form A) |
| Ausgabetyp | AC, Zero Cross |
| On-Zustand Widerstand (Max) | - |
| Strom laden | 25A |
| Spannung - Eingang | 3 ~ 32VDC |
| Spannung - Laden | 48 ~ 660 V |
| Befestigungsart | Chassis Mount or Panel Mount |
| Terminierungsstil | Quick Connect - 0.187"/0.250" |
| Paket / Fall | Hockey Puck |
| Lieferantengerätepaket | - |
| Relaistyp | Relay |
Hersteller: Crydom Co.
Beschreibung: RELAY SSR 125A 600VAC AC OUT PNL
Auf Lager: 47
Hersteller: Crydom Co.
Beschreibung: RELAY SSR 125A 600VAC AC OUT PNL
Auf Lager: 40
Hersteller: Crydom Co.
Beschreibung: RELAY SSR 25A 600VAC AC OUT PNL
Auf Lager: 0