
crydom, global expert in solid state switching technology, combines technology and innovation to provide customers a wide range of standard solid state relays and solid state contactors, and specializes in custom designed solid state switching solutions for any load control application. crydom is a brand of cst.
| Artikelnummer | G2-DB02-ST |
|---|---|
| Teilstatus | Obsolete |
| Schaltung | DPST (2 Form B) |
| Ausgabetyp | AC, DC |
| On-Zustand Widerstand (Max) | 13 Ohm |
| Strom laden | 200mA |
| Spannung - Eingang | 1.2VDC |
| Spannung - Laden | 0 ~ 250 V |
| Befestigungsart | Surface Mount |
| Terminierungsstil | Gull Wing |
| Paket / Fall | 8-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Lieferantengerätepaket | 8-SMD |
| Relaistyp | Relay |