
crydom, global expert in solid state switching technology, combines technology and innovation to provide customers a wide range of standard solid state relays and solid state contactors, and specializes in custom designed solid state switching solutions for any load control application. crydom is a brand of cst.
| Artikelnummer | B482F-2 |
|---|---|
| Teilstatus | Obsolete |
| Diodenkonfiguration | 1 Pair Series Connection |
| Dioden-Typ | Standard |
| Spannung - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200V |
| Strom - Durchschnittlich gleichgerichtet (Io) (pro Diode) | 35A (DC) |
| Spannung - Vorwärts (Vf) (Max) @ If | 1.25V @ 35A |
| Geschwindigkeit | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Wiederherstellungszeit (trr) | - |
| Strom - Rückwärtsleckage @ Vr | - |
| Betriebstemperatur - Kreuzung | -40°C ~ 125°C |
| Befestigungsart | Chassis Mount |
| Paket / Fall | B48 Module |
| Lieferantengerätepaket | Module |