
bivar, inc. is a leading specialty manufacturer of enclosure hardware, led indication, and led lighting products and solutions that enhance the value of high technology. bivar's products display practicality and are designed to meet the increased demand for new technology across a growing range of applications.
| Artikelnummer | MPC3BCW6.0 |
|---|---|
| Teilstatus | Active |
| Art | LED |
| Lampenfarbe | Green, Red |
| Linsenfarbe | - |
| Objektivtransparenz | Diffused |
| Bewertungen | Vf (Typ), If (Max) |
| Stromspannung | 2.1V Green, 2V Red |
| Strom | 30mA Green, 30mA Red |
| Ausschnitt Form | Round |
| Ausschnitt Abmessungen | 0.24" (6.10mm) |
| Linsenart / Größe | Round with Domed Top, 3mm (T-1) |
| Millicandela-Bewertung | 6mcd Green, 6mcd Red |
| Wellenlänge - Spitze | 568nm Green, 625nm Red |
| Blickwinkel | 45° |
| Terminierungsstil | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Schutz vor Eindringen | - |
| Eigenschaften | - |
Hersteller: Bivar Inc.
Beschreibung: LED PANEL IND GRN/RED 2.1V/2V
Auf Lager: 0