| Part Number | IL2409S |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 21.6V |
| Voltage - Input (Max) | 26.4V |
| Voltage - Output 1 | 9V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 222mA |
| Power (Watts) | 2W |
| Voltage - Isolation | 1kV (1000V) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 84% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP Module |
| Size / Dimension | 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package | - |
| Control Features | - |
Manufacturer: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISO 4KV TRANS W/BASE 8SOIC
In Stock: 0