| Part Number | G06 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | High Voltage - Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 0V |
| Voltage - Input (Max) | 12V |
| Voltage - Output 1 | 600V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 2.5mA |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Voltage - Isolation | 3.5kV (3500V) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | SCP |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Efficiency | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-DIP Module |
| Size / Dimension | 1.50" L x 1.50" W x 0.63" H (38.1mm x 38.1mm x 16.0mm) |
| Supplier Device Package | - |
| Control Features | - |
Manufacturer: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN CONTACT MALE
In Stock: 0
Manufacturer: CW Industries
Description: SWITCH SLIDE SPST 500MA 125V
In Stock: 0
Manufacturer: CW Industries
Description: SWITCH SLIDE SPST 500MA 125V
In Stock: 3564
Manufacturer: CW Industries
Description: SWITCH SLIDE SPST 0.5A BLACK
In Stock: 0
Manufacturer: CW Industries
Description: SWITCH SLIDE SPST 0.5A BLACK
In Stock: 0
Manufacturer: CW Industries
Description: SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V
In Stock: 5011
Manufacturer: CW Industries
Description: SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V
In Stock: 0
Manufacturer: CW Industries
Description: SWITCH SLIDE SPST 500MA 125V
In Stock: 1987