| Part Number | E02 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | High Voltage - Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 0V |
| Voltage - Input (Max) | 12V |
| Voltage - Output 1 | 200V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 15mA |
| Power (Watts) | 3W |
| Voltage - Isolation | 3.5kV (3500V) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Efficiency | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 5-DIP Module |
| Size / Dimension | 2.50" L x 1.50" W x 0.85" H (63.5mm x 38.1mm x 21.6mm) |
| Supplier Device Package | - |
| Control Features | - |
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: LABEL ID PRODUCT
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: LABEL ID PRODUCT
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: LABEL 9.5X9.5MM DOT MATRIX WHT
In Stock: 0