| Part Number | 784777068 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 6.8µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 2.2A |
| Current - Saturation | 3.2A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 98 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 47.3MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard, 4 Lead |
| Supplier Device Package | 7345 |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.169" (4.30mm) |
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 24AWG 20C 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 24AWG 20C 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0