| Part Number | 78438356012 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Molded |
| Material - Core | Iron Alloy |
| Inductance | 1.2µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 5.8A |
| Current - Saturation | 9A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 18 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 52MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard SMD |
| Supplier Device Package | SMD |
| Size / Dimension | 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 24AWG 25C 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 24AWG 25C 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 22AWG 25C 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 22AWG 25C 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 20AWG 25C 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 20AWG 25C 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 24AWG 25P 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0
Manufacturer: Alpha Wire
Description: 24AWG 25P 300V UNSHIELDED MPPE
In Stock: 0