| Part Number | 760308101302 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Transmitter |
| Type | 1 Coil, 1 Layer |
| Inductance | 5.3µH |
| Tolerance | ±10% |
| DC Resistance (DCR) | 33 mOhm |
| Q @ Freq | 100 @ 125kHz |
| Current Rating | 8A |
| Current - Saturation | 10A |
| Frequency - Self Resonant | 27MHz |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Size / Dimension | 1.97" Dia x 0.19" H (50.0mm x 4.7mm) |
Manufacturer: Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Description: CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437"
In Stock: 0
Manufacturer: Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Description: CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437"
In Stock: 54
Manufacturer: Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Description: CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437"
In Stock: 0
Manufacturer: Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Description: CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437"
In Stock: 0
Manufacturer: Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Description: CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.437"
In Stock: 0