| Part Number | 744916136 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 36nH |
| Tolerance | ±2% |
| Current Rating | 480mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 360 mOhm Max |
| Q @ Freq | 26 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant | 2.8GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 250MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | SMD |
| Size / Dimension | 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 300NH 3.9A 18 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 470NH 3.3A 23 MOHM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: FIXED IND 720NH 3A 27.5 MOHM SMD
In Stock: 550